Rock Help Fest to muzyczna tradycja naszej Szkoły. Gramy dwa razy w roku: w czerwcu (z okazji Dnia Dziecka) i w grudniu (na Mikołajki). W przygotowanie imprezy charytatywnej włączają się nauczyciele, uczniowie (głównie ze szkolnych samorządów) i absolwenci naszej szkoły oraz wielu ludzi dobrej woli. Robimy to siłą wolontariatu, bez żadnego funduszu, bez dodatkowych środków finansowych. Zawsze jednak udaje się zebrać pieniądze, które choć w części pomagają w leczeniu czy rehabilitacji ciężko chorych dzieci. Współpracujemy z fundacją Pomocna Mama.

Zobacz plakaty z poprzednich edycji RHF.

Pierwsza edycja tego małego festiwalu miała miejsce 9 czerwca 2009 roku. Na naszej scenie pojawili się tacy wykonawcy jak: Ray Wilson, Anna Girdziejewska oraz zespoły: Numer Zero, Lalka, 3+, BSE, Undead Penguins, Confessio, Ra’am, Na Walizkach, Lans Vegas, Scarlet Hatchings, PBN SoundSystem, Train To Madness, Zgon Na Parkiecie, Broomstick, Bazinga!, SDC Skrzydlaści, Kodeina, #ash, Clara Tenebris, Funk Me Now, Failed Transmission, The Messier, Sucky Rocket, Andagrand, Nimfofunk.

Zawsze możemy też liczyć na świetną publiczność, którą stanowią wierni fani "eRHaeFowego" rocka.

W imieniu organizatorów i wykonawców zapraszam serdecznie.

Paweł Marcyniuk

Powyżej: plakat autorstwa Marcina Pałaszyńskiego z Media Pracownia.