Opublikowano 23 marca 2017 r.

Dnia 13 marca w naszej szkole odbyło się, zgodnie z tradycją, Święto Patrona Szkoły. Uczniowie klas 2d, 2e, a także 3b gimnazjum przygotowali pod kierunkiem pani Justyny Jaworskiej i pani Kaliny Grochockiej spotkanie, którego hasłem były słowa ks. Tischnera: W dzisiejszym świecie nie wolność jest problemem. Wolność już jest. Pozostało pytanie: co zrobić z wolnością?
Dziękujemy, że wszyscy stanęli na wysokości zadania - Ci, którzy występowali i Wy, którzy z taką uwagą (naprawdę!) słuchaliście fragmentów tekstów ks. Tischnera, wierszy, zobaczyliście film biograficzny o naszym Patronie. W dzisiejszym świecie bardzo potrzebujemy mądrych ludzi. Dobrze, że mamy takiego Patrona, który radzi, aby pomóc sobie we współczesnym świecie w ten sposób, by we wszystkim, zgodnie z filozofią stoicką, znaleźć złoty środek. Zapraszamy do galerii.