Opublikowano 9 kwietnia 2017 r.

7 kwietnia czworo reprezentantów naszej szkoły pojechało na V Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej: duet Anna Przybylak (I E) i Mateusz Trawiński (3b), Julia Kukuć (3e) oraz Natalia Mieszkowska (I E). To już piąta edycja tego konkursu i trzeci raz, kiedy wokaliści z naszej szkoły w nim uczestniczą i osiągają sukces. W tym roku odbył się w raciborskim Domu Kultury, z bardzo dobrym nagłośnieniem, dużym rozmachem, 41 uczestnikami z całej Polski i wspaniałymi nagrodami. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę: zaśpiewali czysto, różnymi głosami i w różnych stylach. Duet Ani i Mateusza wystąpił na konkursie już kolejny raz, w tym roku z piosenką Taylor Swift w wersji hiszpańskiej pt. Todo cambiaste, Natalia Mieszkowska zaśpiewała przetłumaczony na język hiszpański utwór pochodzenia koreańskiego Despierto, a Julia Kukuć wykonała lepiej niż sama Gloria Estefan znane bolero tej kubańskiej piosenkarki pt. Con los años que me quedan. Do ścisłego 10-osobowego finału dostała się Julia Kukuć, która będąc w klasie angielsko-niemieckiej musiała w parę tygodni nauczyć się śpiewać po hiszpańsku. Ale warto było, bo otrzymała wyróżnienie i nagrodę w postaci dwutygodniowego kursu języka hiszpańskiego. Dzięki wyróżnieniu może kontynuować niedawno rozpoczętą naukę hiszpańskiego w... Maladze!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych wystąpień! Zobacz pozostałe zdjęcia w galerii.

Arleta Kaźmierczak (nauczycielka języka hiszpańskiego i koordynator konkursu piosenki hiszpańskiej)