Opublikowano 25 kwietnia 2017 r.

W dniach 21-26 kwietnia odbyła się w naszej szkole wymiana ze szkołą hiszpańską Herrikude z Tolossy (Kraj Basków). Przyjechało do nas wraz ze swoimi nauczycielami 17 baskijskich uczniów. Mieszkali w domach naszych uczniów i mieli szansę posmakować "od kuchni" polskiej kultury oraz zobaczyć wiele ciekawych miejsc w Poznaniu i okolicach. Na zajęciach integracyjnych tańczyli poloneza, śpiewali polskie piosenki, np. "Wsiąść do pociągu", rozegrali mecz koszykówki ze swoimi polskimi partnerami i pluskali się wspólnie na Termach Maltańskich. W weekend zwiedzali okolice z rodzinami swoich polskich kolegów, a nauczycielom udało się zobaczyć największe meteoryty w Europie, eksponowane w Collegium Geologicum na Morasku. Wszyscy uczestnicy wymiany uważają ją za niezwykle udaną.

Arleta Kaźmierczak (koordynator wymiany)