Opublikowano 4 maja 2017 r.

2 kwietnia minęła 20. rocznica uchwalenia Konstytucji RP, a w ubiegłym roku świętowaliśmy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wydarzenia te stały się okazją dla uczniów klas pierwszej i trzeciej gimnazjum do wyjazdu do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Sejm RP, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem władzy ustawodawczej w Polsce, a następnie byli na Zamku Królewskim. Tam mieli okazję obejrzeć komnaty, w których mieszkał ostatni król Polski - Stanisław August Poniatowski. To podczas jego panowania w 1791 roku została uchwalona pierwsza w Europie konstytucja. Uczniowie podziwiali także sale, gdzie odbywały się obiady czwartkowe i gdzie obradowali w XVIII wieku posłowie i senatorowie. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po warszawskiej Starówce.

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak