Opublikowano 19 maja 2017 r.

Jak co roku w maju rozpoczynamy zapisy na udział w wymianie polsko-niemieckiej ze szkołą Europaschule w Troisdorf koło Kolonii. Dzięki wsparciu Fundacji Deutsch-Polnisches Jugendwerk (Polsko–Niemiecka Współpraca Młodzieży) udało nam się gościć w październiku 17 uczniów z Niemiec, do których pojechaliśmy z rewizytą w kwietniu. Uczniowie szlifowali języki niemiecki i angielski, nocowali u rodzin, a podczas wielu wspólnych projektów (językowych, sportowych i kulturoznawczych) i wycieczek (Zoo, Palmiarnia, kręgle, bilard, lasery, Brama Poznania, wspólne wypiekanie pierników podczas zwiedzania Torunia i śpiew przy ognisku itp.) coraz lepiej poznawali się. Nie inaczej było w Niemczech, gdzie poza udziałem w różnych przedsięwzięciach (muzyczno-kulturoznawczo-sportowych) zwiedzaliśmy Bonn, Kolonię i inne miejscowości. Jedliśmy regionalne przysmaki (żelki Haribo) i tworzyliśmy własne perfumy (jak przystało na Kolonię – wodę kolońską). Kto nie dał rady porozumieć się po niemiecku, bez problemu mógł to zrobić po angielsku. Wszyscy, którzy w ciągu 10 lat brali udział w wymianie, opisują ją jednym słowem: SUPER! Dołącz do nich! Ilość uczniów mogących wziąć udział w wymianie to tylko 17 osób. Cena: ok. 400 zł (obejmuje atrakcje i bilety wstępu oraz przejazdy autokarem podczas pobytu w Polsce i w Niemczech). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Zgłoszenia u nauczycieli j. niemieckiego. Pamiętajcie: kto pierwszy, ten lepszy!
Opiekunowie wymiany: Monika Kucharczyk i Justyna Potaczek