Opublikowano 3 lipca 2017 r.

Z wielką przyjemnością informujemy, że po raz kolejny uczniowie i uczennice naszej szkoły odnieśli sukces w III Międzyszkolnym Konkursie Języka Hiszpańskiego organizowanym przez Gimnazjum nr 65 im. Orląt Lwowskich w Poznaniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W konkursie, który przebiegał w 3 etapach, uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością języka hiszpańskiego oraz wiedzą na temat kultury krajów hiszpańskojęzycznych. I miejsce i tytuł laureatki zdobyła Adrianna Kaliszan z klasy 3a naszego gimnazjum, otrzymując w nagrodę wycieczkę do Hiszpanii ufundowaną przez organizatorów. W finale brało udział 41 uczestników z wielu szkół, a tytuł finalistów i finalistek uzyskało aż 20 osób z Gimnazjum nr 26.

Oto lista laureatów i finalistów:

Adrianna Kaliszan - I miejsce (3a), Agnieszka Pohland (3a), Zuzanna Fabiś (3a), Mateusz Bittner (3a), Tomasz Korcz (3a), Bartosz Bialik (3a), Antonina Czaczyk (3a), Anna Gołębiowska (3a), Julia Rozynek (3a), Oliwia Kaźmierczak (3a), Anita Kwietniewska (3a), Julia Gapińska (3a), Julia Lewna (3b), Julia Janicka (3b), Elizabeth Rugerio-Capik (1a), Małgorzata Przybytkowska (1a), Anna Falbierska (2b), Natalia Zachmann (2b), Nikola Różewicz (2b), Jagoda Milczewska (2b), Zuzanna Smolarek (2b).

Warto wspomnieć, że finalistami konkursu zostali także uczniowie i uczennice z klas drugich i pierwszych naszego gimnazjum. Wierzymy, że w przyszłym roku sięgną oni po  tytuł laureata.Międzyszkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego jest wpisany na oficjalną listę Kuratorium Oświaty w Poznaniu, a tym samym finaliści i laureaci uzyskują dodatkowe punkty liczone przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Serdecznie gratulujemy laureatce i finalistom, a pozostałych uczniów serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Koordynatorki: Karolina Żok-Plackowska i Agnieszka Dudziak-Szukała