Opublikowano 4 października 2017 r.

W dniach 27 i 28 września uczniowie trzecich klas gimnazjalnych i licealnych uczestniczyli na Uniwesytecie im. Adama Mickiewicza w XI edycji wykładów i warsztatów z historii "Powtórka przed...". Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Wybitne postaci w dziejach”. Uczniowie wysłuchali m.in. wykładów o niepospolitych niewiastach staropolskich, Napoleonie I, II, III czy też o Eugeniuszu Kwiatkowskim. Warsztaty dotyczyły różnych dziedzin, m.in. sztuki i propagandy we Francji doby absolutyzmu, więzień w okresie stalinowskim, a nawet historii w grach, wielkich postaci historycznych w sidłach elektronicznej rozrywki. Każdy uczestnik mógł wybrać samodzielnie tematykę warsztatów. Miłym akcentem na zakończenie każdego dnia na UAM było losowanie wśród uczestników publikacji historycznych. Aż czwórka naszych uczniów miała szczęście i otrzymała upominki książkowe.

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak