Opublikowano 10 listopada 2017 r.

Do tego dnia przygotowywaliśmy się długo i wytrwale. Wreszcie nadszedł. Sobota, czwartego listopada 2017 roku. Nasza Szkoła skończyła 25 lat. Od rana słońce przyświecało wszystkim, którzy przybyli na spotkanie.
Rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w Kościele św. Marka Ewangelisty na os. Czecha. Następnie szkoła. Spotkanie dawnych i obecnych nauczycieli z absolwentami. Uroczystość rozpoczyna się z opóźnieniem, gdyż wszyscy stoją i rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają... Rozmowy toczą się nawet wówczas, gdy pan dyrektor Marek Kordus wita zaproszonych gości, gdy pani Justyna Jaworska przypomina, że powrót do szkoły to jak powrót do krainy dzieciństwa. Nie milkną, gdy pani Renata Borowiak opowiada o Księdze Jubileuszu, a przedstawiciel absolwentów, wiceprezydent miasta Mariusz Wiśniewski, zabiera głos w imieniu dawnych uczniów. Towarzyszą otwarciu Sali Pamięci oraz sadzeniu pamiątkowych drzewek przy wejściu do szkoły, koncertowi zespołu Antigravity pod wodzą pana Pawła Marcyniuka, oglądaniu filmów z historii szkoły i zdjęć porozwieszanych w klasach.
Trwają tak do zakończenia uroczystości, a nawet dłużej – niektórzy siedzą i rozmawiają jeszcze w trakcie sprzątania, inni umawiają się na popołudniowe wypady do miasta.
Co się zmieniło? Dla jednych był to powrót po kilku ledwie latach, inni przybyli po dwóch dekadach – z dziećmi, z bagażem życiowych doświadczeń, z opowieściami...
Szkoda, że wspaniały czas sobotniego jubileuszowego spotkania tak szybko minął. Już wkrótce na naszej stronie obszerna fotorelacja z jubileuszowych uroczystości.