Zmienił się adres mailowy sekretariatu szkoły.

Korespondencję prosimy kierować na adres: sekretariat@zso4.poznan.pl

Opublikowano 2 grudnia 2017 r.

W listopadzie klasy 7a i 7b intensywnie zwiedzały Warszawę. I choć wydaje się, że Warszawę każdy zna, miasto zachwyciło nas i dostarczyło wielu niespodzianek. Mieliśmy np. okazję zobaczyć uroczystą przysięgę i defiladę na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza uczniów z klas mundurowych warszawskiego liceum przy wspaniałej oprawie muzycznej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Warszawskie muzea przypomniały historię naszej Ojczyzny. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Muzeum Powstania Warszawskiego przeniosły nas do przeszłości, o której należy pamiętać. Ale Warszawa to nie tylko zamknięta przestrzeń. Piątkowy poranek przywitał nas słońcem, co sprawiło, że spacer z przewodnikiem z Placu Zamkowego przez Starówkę, Krakowskie Przedmieście do Grobu Nieznanego Żołnierza był wyjątkowy. I Kolumna Zygmunta III Wazy i Pomnik Małego Powstańca, i Syrenka to ważne przystanki naszego wędrowania. Wizyta w Sejmie przybliżyła nam arenę polskiej polityki, a doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik dostarczyły naukowych inspiracji. Nie możemy zapomnieć o Stadionie Narodowym, gdzie poczuliśmy się jak kibice najlepszego meczu i mieliśmy szansę sprawdzić akustykę wnętrza. Takie wyjazdy jak ten to świetna okazja, by zaprzyjaźnić się, czasem ponarzekać, znieść różne nastroje, ale przede wszystkim cieszyć się sobą i wciąż być ciekawymi świata, o czym niech zaświadczą zdjęcia w naszej galerii, dokumentujące niezapomniane chwile.
Wychowawcy klas: Justyna Jaworska (7a) i Monika Kucharczyk (7b)