Opublikowano 10 lutego 2018 r.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego liceum 5 stycznia 2018 roku rozbili bank nagród w konkursie z języka hiszpańskiego "Jestem Fridą" organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. Za stworzenie literackiego portretu meksykańskiej malarki Fridy Kahlo i autoportretu na podstawie cytatu artystki w języku hiszpańskim, Weronika Mazurek z klasy II E, tworząc dzieło "Lo que no me mata, me alimenta..." zdobyła I miejsce, natomiast Anna Gołębiowska z klasy I E za pracę "Quisiera darte todo lo que nunca hubieras tenido..." uzyskała II miejsce, a Inga Błażejewska z klasy II E z "Espero que la salida sea alegre y espero no volver nunca mas" zajęła III miejsce. Wyróżnienie uzyskał Jakub Jasiński z klasy I E, tworząc autoportret w języku polskim zatytułowany "Wszyscy myślą, że jestem surrealistką". Na podium znalazły się również uczennice klasy III E Agata Owczarzak (III miejsce), wykonując niezapomnianą pracę plastycznę, wzorującą się na twórczości Fridy Kahlo oraz Julia Wiza (wyróżnienie) z autoportretem. Nagrodę specjalną za wykonanie wspaniałej grafiki otrzymała Patrycja Zacholska z II D. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, jak również mieli okazję uczestniczyć w wernisażu swoich prac.
Ponadto Diana Kijewska z klasy 3b zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka hiszpańskiego "Kaligram - myśli słowem malowane. Mi familia y yo" organizowanym przez warszawską Dwujęzyczną Szkołę Podstawową nr 1.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Arleta Kaźmierczak i Karolina Żok-Plackowska