Opublikowano 12 kwietnia 2018 r.

W tym roku już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskiej w Raciborzu i po raz czwarty przeszli do finału! Do konkursu przygotowały się cztery osoby. Z klas gimnazjalnych Jakub Rajman (2b) wystąpił z utworem „Es el momento” z musicalu "Jekyll & Hyde" oraz Arkadiusz Płonczyński (3b) z piosenką „Quién será” Pedro Fernandeza. Natomiast z klas licealnych udział w konkursie wzięła Klaudia Stelmasiak w repertuarze Pastory Soler „Quédate conmigo” (I A) i Anna Gołębiowska (I E) z piosenką napisaną i skomponowaną przez siebie z własnym akompaniamentem pt. „Alguien”. Jakub Rajman i Klaudia Stelmasiak przeszli do finału i otrzymali jako nagrodę kurs językowy w Hiszpanii!

Nasi uczniowie znów pięknie zaprezentowali się w raciborskim konkursie. Choć wystąpili na końcu 70-osobowej listy uczestników, pokazali według sędziów urozmaicony repertuar i bardzo wysoki poziom muzyczny. Jury określiło naszą mocną ekipę jako „powiew świeżości”. Z tegorocznej grupy Arek Płończyński miał już na koncie występ w Raciborzu - w roku 2016 zdobył drugie miejsce z piosenką „Corazón espinado” Santany.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już dzisiaj mamy serdeczne zaproszenie od organizatorki konkursu do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Arleta Kaźmierczak