Opublikowano 12 kwietnia 2018 r.

 W dniach 6-11 kwietnia odbyła się w naszej szkole czwarta edycja wymiany ze szkołą w Tolosie w Kraju Basków (Hiszpania). Wzorem lat ubiegłych uczniowie hiszpańscy spędzili pełen atrakcji weekend ze swoimi polskimi partnerami i ich rodzinami. Zwiedzali Poznań, uczyli robić się rogale marcińskie, niektórzy wybrali się dalej - do Kórnika, Rogalina, a nawet Wrocławia.

W poniedziałek 9 kwietnia odbyły się warsztaty tańca, śpiewu oraz gra uliczna, w której Hiszpanie mieli popisać się między innymi umiejętnością odśpiewania piosenki „Małgośka” lub „Sokoły”. Były też Termy Maltańskie, wypad całej grupy do Torunia, gdzie zamiast wypiekania pierników, uczestnicy uczyli się robić mydło.

Ostatni dzień był wyjątkowy: spektakl w Teatrze Animacji oraz pobyt na Malcie - zjazd na kolejce górskiej i przejażdżka na karuzeli. Zaraz po przedstawieniu teatralnym gości z Tolosy spotkała niespodzianka. Z inicjatywy naszej szkoły hiszpańska grupa otrzymała od dyrekcji teatru dar, lalkę z przedstawienia „Bajka o szczęściu”, którą następnie zawiezie do znanego na całym świecie Muzeum Lalek „Tópic” w jej rodzinnym mieście Tolosa. Już niedługo wszyscy zwiedzający to znane hiszpańskie muzeum będą podziwiać dar Poznania dla Tolosy – Arlekina z Teatru Animacji.

Arleta Kaźmierczak