Opublikowano 22 kwietnia 2018 r.

Hiszpańska grupa teatralna z ZSO nr 4 zdobyła wyróżnienie za oryginalność sztuki wystawionej na corocznym Konkursie Teatrów Hiszpańskich organizowanym przez Ambasadę Hiszpanii w Warszawie. Dodatkowo jeden z aktorów - Mateusz Trawiński (I E) - który odgrywa rolę Javiera otrzymał tytuł najlepszego aktora, otrzymując przy tym nagrodę w postaci wyjazdu na kurs językowy do Kadyksu w Hiszpanii.
Przedstawienie zostało wymyślone i przygotowane od podstaw przez grupę teatralną uczniów z klas hiszpańskich pod opieką pani Małgorzaty Rudnickiej-Baran w składzie: Zuzanna Wojtukiewicz (III E), Agata Owczarzak (III E), Joanna Starosta (III E), Zofia Jamrozik (III E), Kacper Lorens (II D), Agnieszka Pohland (I E), Mateusz Trawiński (I E) i Emilia Mazur (2a).
Grupa wystawiła sztukę pt. "¡Cámara, acción!". Czworo uczniów Szkoły Sztuk Pięknych, pośród kłótni i nieporozumień, otrzymuje do wykonania zadanie. Podczas pracy nad projektem rodzi się między nimi silna więź. Poszukując własnego ja, walcząc ze stereotypami, spotykając wielką miłość... Czy uda im się osiągnąć cel?