Opublikowano 30 maja 2018 r.

26 maja uczniowie klas 3b, 3c i 3 f wzięli udział w wydarzeniu "Poznań bez nienawiści - zamaluję hejt". Farbę i pędzle przygotował dla nas organizator akcji – Urząd Miasta Poznania. Chętnych było wielu. Pracowaliśmy na zmianę z uczniami VIII LO i SP nr 82. Zamalowaliśmy pełen nienawiści napis („zabić islam”) przy ulicy Marii Magdaleny 5.
Warto zauważyć, że miejsce do zamalowania wskazał organizatorom akcji uczeń VIII LO. Pracę rozpoczął poznański imam. Pobrudzeni farbą wróciliśmy do domów przekonani, że zrobiliśmy rzecz ważną, potrzebną i dobrą. W akcji w godzinach od 10.00 do 15.00 brało udział w sumie 150 osób, dołączali przechodnie. Zamalowywano napisy przy przystankach PST: Kurpińskiego, Szymanowskiego i Aleje Solidarności oraz na ul. Rycerskiej 35.

Lidia Gapińska i Katarzyna Michałowska