Opublikowano 12 czerwca 2018 r.

4 czerwca klasa 3a z Weroniką Konowalczyk na czele – laureatką konkursu o Powstaniu Wielkopolskim – wzięła udział w Powstańczym Pojedynku Prezydentów. Organizatorami pojedynku, który odbył się w Pałacu Działyńskich, były Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i Muzeum Powstań Śląskich przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Wielkopolski dla uczczenia 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego i 97. rocznicy III Powstania Śląskiego. Powstańczy Pojedynek to quiz historyczny między drużynami z Poznania i Świętochłowic, dotyczący historii obu zwycięskich powstań. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny prezydenta Świętochłowic, Dawida Kostempskiego i Poznania, którą poprowadził zastępca Prezydenta Miasta, Jędrzej Solarski. Pojedynek okazał się bardzo wyrównany, a udział w historycznej zabawie dostarczył uczniom i szkole nowego doświadczenia i satysfakcji.

Małgorzata Wierszuła