Opublikowano 17 września 2018 r.

Gwiazda dnia - kropka, królowała niepodzielnie: na twarzach, sukienkach, koszulach, spodniach, i innych częściach garderoby, a zwłaszcza w pracach uczniów/uczennic. Kropki tworzyły krajobrazy, kształty zwierząt, roślin, pojazdów, a nawet odsyłały do muzyki i imion autorów(ek).

Hol szkoły przez chwilę stał się umownie ulicą Kropki; w Zaułku poznańskiej pyry w ruch poszły farby, i pędzle, i ziemniaki – kropkowe kształty tworzyliśmy robiąc wielobarwne stemple i rozbryzgując w fantazyjne kształty akryle. Na rozdrożu panował twórczy ferment – wycinanie, klejenie, posypywanie brokatem; Na chodniku zaś bawiliśmy się kredą. Na zajęciach w świetlicy powstały kolorowe sowy, paluszkowe biedronki, mieniące się tysiącem kolorów kropkowane drzewo i fantazyjny żyrandol.

Postawiliśmy kropkę i powiodła nas ona w świat artystycznych odkryć.

Zresztą zobaczcie sami, bo obraz wart tysiące słów, TUTAJ, jak również zapraszamy na wystawę w holu szkoły oraz w świetlicy szkolnej.

Międzynarodowy Dzień Kropki jest projektem czytelniczo-kreatywnym wpisującym się w całoroczny program rozwijania kreatywności.

Autorem zjawiskowych zdjęć jest p. Wojtek Kaczmarek.

Dziękujemy fantastycznym Wolontariusz(k)om i Wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego dnia, czy to poprzez pomoc w jego przygotowaniu, czy też poprzez uczestnictwo.

W imieniu organizatorów

Jola Molenda-Bieniecka