Opublikowano 3 października 2018 r.

26 i 27 września kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach historycznych organizowanych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym roku nie mogło być inaczej, tematem wiodącym była „Niepodległość w różnych epokach”. Uczniowie klas II A i II E oraz 3h i 3e wysłuchali m.in. wykładów o walce o niezależność Żydów w okresie dominacji rzymskiej czy pojmowaniu „niepodległości” w czasach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Uczestniczyli także w zajęciach warsztatowych o bardzo interesującej i intrygującej tematyce, jak np. „Słów kilka o sztuce dobrego umierania”, czy „Rozczochrane feministki – historia poznańskich działaczek w walce o niepodległość”. Jak co roku pod koniec każdego dnia wśród uczestników warsztatów odbyło się losowanie książek i lekcji muzealnych. Mieliśmy szczęście, otrzmaliśmy nie tylko książki, ale także zaproszenie na dwie darmowe lekcje muzealne. Nasz udział w warsztatach był więc podwójnie udany.

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak