Opublikowano 5 października 2018 r.

Głosuj przez Internet - nawet codziennie – do 21 października na plakat naszej szkoły, a wygramy 1000 książek! Liczy się każdy głos. Zachęcaj innych. Też skorzystasz z nagród. Uczniowie zwycięskich szkół sami wybiorą książki, które chcą czytać. Nagrody trafią do 10 szkół z całej Polski.
Oddaj swój głos.
1. Wejdź na stronę organizatora konkursu TUTAJ
2. W okienku [„szukaj”] wpisz: „Poznań” lub „Szkoła Podstawowa nr 47”. Kliknij na plakat z hasłem: „Lek na głowę jest w aptece, a na mądrość w bibliotece”.
3. Przy oddaniu głosu podaj swój adres email, na który otrzymasz link do głosowania na szkołę.
4. Sprawdź skrzynkę mailową. Kliknij otrzymany link.
Klikaj link codziennie do 21 X 2018 r.

Katarzyna Michałowska i Jolanta Molenda–Bieniecka

Jak powstała wyróżniona praca?

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 8c poznali zasady tworzenia plakatu reklamowego, a potem zaprojektowali i wykonali w grupach plakaty zachęcające rówieśników do czytania. Wybrali drogą głosowania najlepszy, który został zgłoszony do konkursu organizowanego przez Empik: „Tysiąc powodów by czytać”. Autorkami plakatu są uczennice: Małgorzata Ciesielska, Wiktoria Hinczewska, Julia Sierszulska, Oliwia Zeglicz. Ich pracę możecie zobaczyć w holu szkoły. Zawiera nawiązanie do leczniczej funkcji biblioteki.