Opublikowano 8 października 2018 r.

28 września uczniowie klasy 2a szkoły podstawowej wzięli udział w Nocy Naukowców na Politechnice Poznańskiej. Program zawierał konkursy, eksperymenty i warsztaty. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Pierwsze zajęcia były zatytułowane „Pomocna dłoń robota” i przybliżyły wiedzę o robocie manipulacyjnym i jego możliwościach. Dlaczego chwytanie różnych przedmiotów - tak łatwe dla człowieka - jest trudne dla robota? Czy możliwe jest sterowanie robotem za pomocą gestów? Podczas tych zajęć nasi uczniowie mogli spróbować sił m.in. w kierowaniu ruchami robota. Drugie zajęcia, w których uczestniczyliśmy, zatytułowane były „Fizyka Kids- magnesy. Fizyka to jest to” i zawierały ciekawe eksperymenty dla najmłodszych z magnesami w roli głównej. Tegoroczną Noc Naukowców zakończyliśmy pełni wrażeń.

Małgorzata Kryś