Opublikowano 11 października 2018 r.

W dniach 3–7 października w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się XXII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna. Było to szczególne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy zorganizowano podczas jej trwania Dni Młodzieży. Dzięki temu uczniowie z naszej szkoły z klas 8c oraz 3c byli dwiema z ośmiu klas w całym województwie, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu. Ponieważ wystawa odbyła się w Poznaniu w szczególnym czasie, (100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100. Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego), poznański ODN zorganizował tematyczną ścieżkę edukacyjną dla młodzieży. Uczniowie zapoznali się z działaniem Poczty Polowej funkcjonującej w trakcie powstania oraz początkami Poczty Polskiej po odzyskaniu niepodległości. Mogli również obejrzeć eksponaty związane z 460–letnią historią poczty, znaczki z różnych okresów historycznych i różnych stron świata. Dla uczniów przygotowano także zabawy dydaktyczne oraz specjalne punkty meldunkowe i przepustki. Uczniowie otrzymali specjalne naklejki i znaczki z okresu Powstania Wielkopolskiego.

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak