Opublikowano 29 stycznia 2019 r.

Zbliża się kwiecień, wraz z nim XI Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Filmie, który od kilkunastu lat organizuje nasza szkoła. Jeśli interesujecie się sztuką filmową, oglądacie filmy najnowsze, ale też skłonni jesteście poświęcić trochę czasu klasyce – zgłoście się.

Konkurs odbędzie się 5 kwietnia w tymczasowej siedzibie Kina Muza przy ulicy Masztalarskiej. Każdą szkołę ponadgimnazjalną z Wielkopolski reprezentować mogą dwa dwuosobowe zespoły. ZSO nr 4, jako organizator, może wystawić trzy drużyny, a dziką kartę mogą otrzymać także gimnazjaliści.
Na zwycięzców czekają cenne nagrody. Pod koniec lutego zostaną przeprowadzone eliminacje. Termin zgłoszeń: do 12 lutego 2019 r. – u p. Renaty Borowiak (sala 145) lub u Waszych polonistów.
Na stronie internetowej naszej szkoły znajdziecie krótką historię konkursu, przykładowe analizy scen filmowych (jedno z zadań), a także regulamin tegorocznych zmagań. Lista rekomendowanych filmów sezonu dostępna dla zainteresowanych.

Zapraszamy serdecznie.

Regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ.

Renata Borowiak i Lidia Gapińska