Informujemy, że w czasie wakacji sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 8:00-15:00.

Opublikowano 18 lutego 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Edukacyjna Sieć Antysmogowa” (ESA). Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.
Po przystąpieniu do tego programu nasza szkoła została wyposażona w mierniki, oznaczające jakość powietrza. Dane zbierane przez mierniki są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczu LED w holu szkoły, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności.
Mierzone są w trybie ciągłym następujące parametry na zewnątrz szkoły: stężenie pyłu PM2.5, temperatura powietrza, ciśnienie atmosferyczne i
wilgotność powietrza. Zachęcamy wszystkich uczniów, ale również nauczycieli, pracowników oraz wszystkie osoby odwiedzające naszą szkołę do śledzenia jakości powietrza w naszej najbliższej okolicy.
Wszelkie informacje na temat programu oraz zagadnień dotyczących smogu znajdziecie na stronie internetowej https://esa.nask.pl/

Elżbieta Cieślicka i Kalina Grochocka