Informujemy, że w czasie wakacji sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 8:00-15:00.

Opublikowano 18 lutego 2019 r.

Skąd się bierze energia? W jaki sposób powstaje? Dlaczego trzeba segregować śmieci? Co to jest recykling? Uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach ekologicznych, na których poznali odpowiedzi na te pytania.
Zajęcia zostały podzielone na dwie części. W ramach pierwszej z nich przy wykorzystaniu zestawu odnawialnych źródeł energii uczniowie dowiedzieli się, skąd się bierze prąd w gniazdkach i ciepło w kaloryferach, a także na jakiej zasadzie funkcjonują baterie słoneczne. Dzięki prądnicy mogli na własnej skórze przekonać się, jak powstaje energia.
Drugą część zajęć poświęcono odpadom. Wyjaśniono, skąd się biorą śmieci, co się z nimi dzieje po wyrzuceniu do kosza na śmieci, jak długo rozkładają się w środowisku, a także co może powstać z odpadów, dzięki recyklingowi. Uczniowie mogli się także przekonać, że odpady można również wykorzystać w bardzo kreatywny sposób. Potwierdzeniem tego było wykonanie maskotki z niepotrzebnych skarpetek i skrawków papieru.

Zajęcia poprowadziła pani Małgorzata Masłowska-Bandosz z Działu Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS i pan Łukasz Bandosz.