Zapraszamy na Drzwi Otwarte w XVII Liceum Ogólnokształcącym,

które odbędą się 23 marca oraz 27 kwietnia 2019 roku o godz. 10:00.

Opublikowano 21 lutego 2019 r.

19 lutego w ZS nr 1 w Swarzędzu odbyła się XVII edycja Konkursu Czytelniczego „Poznajemy literaturę angielską” pod patronatem Wydziału Anglistyki UAM w Poznaniu. W tym roku konkurs skierowany był do fanów Marvela: „The Marvellous World of MARVEL”. Uczniowie mieli do wyboru dwie konkurencje: konkurs indywidualny czytelniczy i zespołowy filmowy. Z naszej szkoły zgłosiło się aż 5 drużyn z klas: 8a, 8b, 3e, 3g i 3j. Liczba chętnych do udziału w konkursie filmowym i niesamowicie wysoki poziom wiedzy filmowej przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Prace były sprawdzane wnikliwie przez trzy osoby, przez co oczekiwanie na wyniki przedłużyło się o godzinę. Miło mi jednak poinformować, że warto było czekać, ponieważ uczniowie klasy 3e: Daria Grażyńska, Paulina Kędziora i Łukasz Łukaszewski zajęli II miejsce. Gratulujemy sukcesu!
Uwaga! Jeśli są w naszej szkole fani... Harry’ego Pottera, widzimy się za rok.

Dorota Marcyniuk