Opublikowano 25 lutego 2019 r.

W ubiegłym tygodniu w ramach akcji „Witaj Szkoło”, przygotowującej do nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej, naszą szkołę odwiedzili nasi mali sąsiedzi, czyli grupy przedszkolne z Przedszkola nr 144 „Wesoła Gromada” oraz Przedszkola nr 73 „Zielony Gaik”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych edukacji wczesnoszkolnej, odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie przeniosły się w świat japońskiego teatru Kamishibai, również miały szansę zobaczyć zajęcia z robotyki, w tym roboty konstruowane i programowane przez uczniów. Przedszkolaki zajrzały także w rozmaite zakamarki szkoły: do Teatru w Przejściu, stołówki, siłowni, sali z lustrami i sklepiku szkolnego. Na koniec wycieczki na drugie śniadanie zjadły smakowite jabłka i marchewki. Podczas pobytu w naszej szkole dzieciom towarzyszyli starsi uczniowie – z klas gimnazjalnych oraz licealnych – co spotkało się z ogromną radością ze strony przedszkolaków. Na pamiątkę nasi goście dostali dyplomy z uczestnictwa w zajęciach oraz drobne upominki. Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się z dziećmi w nowym roku szkolnym, już jako uczniami naszej szkoły.

Zespół ds. promocji szkoły