Informujemy, że w czasie wakacji sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 8:00-15:00.

Opublikowano 7 kwietnia 2019 r.

Grand Prix i I miejsce uczniów ZSO 4 w Poznaniu na VII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskojęzycznej w Raciborzu.

Już piąty raz grupa uczniów z naszej szkoły wyruszyła w daleką podróż do Raciborza, by uczestniczyć w konkursie piosenki w języku hiszpańskim.

Nasi uczniowie śpiewali na końcu przesłuchań, ale jak nam powiedziano, jury cierpliwie czekało na naszych wykonawców, bo ZSO nr 4 w Poznaniu to już sprawdzona marka. Usłyszeliśmy od jurorów opinię, że wszyscy śpiewający z naszej szkoły są zawsze świetnie przygotowani i śpiewają na najwyższym poziomie. Przekłada się to na wyniki, gdyż nie zdarzyło się, żeby ekipa z Poznania wróciła do domu bez przynajmniej jednego tytułu finalisty.

5 kwietnia osiągnęliśmy w Raciborzu spektakularny sukces. Zajęliśmy najwyższe miejsca! Grand Prix przypadło Jakubowi Rajmanowi (3b), który wykonał utwór Tengo ganas de ti, I miejsce zdobyła Emilia Mazur (3a) z piosenką Me alegro por ti, a tytuł finalisty otrzymała Julia Belter (8b), która zaśpiewała Cómo mirarte. Kolejny raz Mateusz Trawiński (II E) z piosenką No habrá nada został zauważony jako wykonawca znakomicie pokazujący emocje.

Czas na małe podsumowanie wyników naszych uczniów śpiewających po hiszpańsku:

Rok 2015 - III miejsce: Weronika Tomczak, 2 finalistki: Weronika Malach, Julia Wiza

Rok 2016 - II miejsce: Arkadiusz Płonczyński

Rok 2017 - 1 finalistka: Julia Kukuć

Rok 2018 – 2 finalistów: Jakub Rajman, Klaudia Stelmasiak

Rok 2019 – Grand Prix: Jakub Rajman, I miejsce: Emilia Mazur, 1 finalistka: Julia Belter

Powyższe sukcesy szkoła zawdzięcza talentom muzycznym i językowym naszych uczniów, szczególnie z klas hiszpańskich, ale również rzetelnemu przygotowywaniu do konkursu i odwadze do wystąpienia przed ogólnopolską publicznością.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach piosenki hiszpańskojęzycznej.

Arleta Kaźmierczak
koordynator konkursu