Informujemy, że w czasie wakacji sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 8:00-15:00.

Opublikowano 6 maja 2019 r.

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach, podczas których poznali owady żyjące w środowisku wodnym. W tajniki pracy entomologa wprowadził dzieci dr Marek Przewoźny z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pokazał on dzieciom sprzęt entomologiczny (siatka entomologiczna, czerpak hydrobiologiczny i ekshaustor), który wykorzystuje podczas pracy w terenie. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia owadów wodnych. Obejrzeli m.in. narząd chwytny larwy ważki zwany maską, przyssawkę pływaka. Poznali „wodne modliszki”: płoszczycę i topielicę. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało komiks o życiu ważek.