Opublikowano 22 września 2019 r.

 Wszyscy to wiedzą, a jeśli nie – anonsujemy. W realu i w „wirtualu” kinomani z Siedemnastki są i mają się dobrze. O kilku miejscach wspomnę. Kto dotąd nie trafił, a jest mu z kinem po drodze, niech zajrzy.

Po pierwsze: mamy swoją stronę na FB (i na IG). Rekomendujemy tam filmy z bieżącego repertuaru. Redakcja jest międzyszkolna (ściślej: licealno-studencka). Można dołączyć – pisząc, komentując lub po prostu wyznając, że nas lubicie. To zarazem oficjalna strona Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie, którego XII edycja odbędzie się w kwietniu. Zajrzyjcie, sprawdźcie, dołączcie.
facebook.com/horyzontkina

instagram.com/horyzontkina

Po drugie: późną jesienią po raz kolejny wybieramy się na AFF-Erę Filmową do Bydgoszczy. Oglądamy, rozmawiamy, słuchamy prelekcji, uczestniczymy w warsztatach. W tym roku temat imprezy brzmi: „Ironia, groteska, czarny humor”. Czekamy na ujawnienie repertuaru. Domykamy listę uczestników. Kto chętny – są ostatnie miejsca. AFF-era trwa trzy dni (od piątku do niedzieli, 3. tydzień listopada). Koszt: 150 zł + bilet PKP.

Po trzecie: mamy od września salę kinową (205), nie każdy ma w niej lekcje, a warto wiedzieć. Gdyby ktoś zamarzył o filmowym seansie w murach szkolnych (porą nielekcyjną), to nie jest mrzonka, można taką imprezę zorganizować. W obu ww. sprawach można uzyskać więcej informacji u p. Renaty Borowiak lub u swojej „osobistej” pani profesor od polskiego.

RB