Opublikowano 1 października 2019 r.

Kolejny rok z rzędu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Instytut Historii UAM. Tym razem w zajęciach wzięli udział uczniowie klas: III A oraz I Gn. Tematem wiodącym tegorocznych warsztatów był „Rozwój nauki na przestrzeni wieków”. Oprócz wykładów (m.in. dr hab. Igora Kraszewskiego, prof. dr hab. Rafała Dobka czy prof. dr hab. Józefa Dobosza), uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych o intrygujących tytułach, takich jak: „Słów kilka o sztuce dobrego umierania”, „W poszukiwaniu Białej Damy... Jak znaleźć ducha w Internecie?” czy „Rozczochrane feministki – historia polskich działaczek w walce o niepodległość”. Jak co roku po zajęciach odbył się konkurs z nagrodami. Również i tym razem los okazał się łaskawy dla naszych uczniów, którzy wygrali publikacje historyczne.
Udział młodzieży w zajęciach organizowanych przez poznański uniwersytet jest z pewnością niezwykłym doświadczeniem i możliwością poznania uczelni „od środka”.

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak