Opublikowano 8 sierpnia 2018 r.

Informacje o wyprawce szkolnej uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej znajdują się poniżej:

KLASA 1a

KLASA 1b

 

Lista podręczników obowiązujących w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu w roku szkolnym 2018/19 jest dostępna TUTAJ.

 

Opublikowano 26 czerwca 2018 r.

Informujemy, że świadectwa dojrzałości wydawane będą w szkole 3 lipca 2018 r. od godz. 11:30.

Jeżeli ktoś chciałby skorzystać wcześniej (od północy w dniu 3 lipca) z możliwości zapoznania się ze swoimi wynikami egzaminu maturalnego, może w sekretariacie szkoły otrzymać indywidualny login i hasło do strony uczniowie.oke.poznan.pl, za pomocą której te wyniki zostaną udostępnione. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym sekretariat jest czynny w godz. 8 - 15.

Opublikowano 23 czerwca 2018 r.

 W środę 20 czerwca koło historyczne „Króliki Trojańskie” z opiekunem p. Tomaszem Bieryłło uczestniczyło w „Biesiadzie z myślą” organizowanej w sali konferencyjnej Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu przez Instytut Chemii Organicznej PAN, Wydział Historyczny UAM oraz Ośrodek komunikacji McLuhana UAM. Temat spotkania: „Powstanie państwa Piastów – fakty i mity”. Spotkanie było ciekawe i inspirujące. Wiemy też, że będą kolejne, na które na pewno się wybierzemy.

Opublikowano 20 czerwca 2018 r.

 Wystawa trwa. Chyba nikt nie przegapił. Antresola zamieniła się w galerię fotografii. Trzecioklasiści – w ramach projektu realizowanego na języku polskim – poszukiwali dla siebie miejsca w znanych obrazach. Sięgnęli do malarskich dzieł mistrzów, do kadrów filmowych lub okładek płyt. Tak zaaranżowali przestrzeń wokół siebie, by przypominała pierwowzór, a jednocześnie by stała się ich przestrzenią, ich zdjęciem. Zadziało się.

Jedni zachwycili wiernością, inni kreatywnym pomysłem, humorem lub znajomością fotograficznego rzemiosła. Niektórzy wszystkim naraz.

Efekt: jest ciekawie i kolorowo. Uczniowie, którzy właśnie stają się absolwentami naszej szkoły, zostawili nam po sobie pamiątkę. Zbiorowy portret indywidualności. Mamy nadzieję, że ten portret zachowają w swoich albumach (folderach) i wracając do niego, zobaczą w nim również to, co poza kadrem: aurę szkoły i pamięć o świetnej zabawie, w której wzięli udział.

Wystawa to zarazem konkurs. Jury zadanie miało niełatwe – po chwilowym entuzjazmie, doświadczyło bezradności, niemocy decyzyjnej, przytłoczenia nadmiarem olśnień. Chciało nagrodzić wszystkich. Szukało ratunku w wynajdywaniu różnych kategorii zdjęć, z bólem wybrało kilkunastu autorów, a ostatecznie (pod presją!) wytypowało siódemkę. Poniżej lista wyróżnionych – nie ustalono kolejności.

Opublikowano 18 czerwca 2018 r.

 W nagrodę za najlepsze wyniki w nauce przedmiotu wiedza o społeczeństwie klasy 3a i 3b zwiedziły Sąd Rejonowy w Poznaniu. Uczniowie mogli zapoznać się z pracą sędziego, sekretariatu, policji sądowej, archiwum sądu, a także zobaczyli jak wyglądają pokoje przesłuchań oraz sami, wcielając się w role, przeprowadzili rozprawę sądową.

Agnieszka Karbowa

 

Opublikowano 16 czerwca 2018 r.

 Aż dziesięć zespołów teatralnych próbowało tym razem swych sił podczas finałowego Space Amici w Multikinie 51. Scenki w duecie w grupie 10-osobowej lub w parach rodzinnych - to sposoby na aktywne i kreatywne niedzielne przedpołudnie. Pogoda dopisała, choć w pewnym momencie była obawa, że popada. Nic nie było w stanie zepsuć zabawy w artystyczną grę miejską, jakiej doświadczaliśmy w ten weekend. Kto dzień wcześniej zaczął zabawę i nazbierał trzy pieczątki na karcie aktywności, ten brał udział w losowaniu pięknych nagród. Dziękujemy naszym darczyńcom, dzięki którym zabawa była przednia: Firmie Aquanet z Poznania, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 4 z Poznania, Multikinu 51 oraz firmie Riverwood, która wykonała dla nas grafikę komputerową. Dziękujemy także ofiarodawcom nagród - firmom: Laser Tag, Dom z koszmaru i Zamknięci w pokoju. Wszystkim Wam pięknie dziękujemy. To dzięki Wam tylu młodych (i nie tylko) ludzi mogło poczuć smak przygody oraz aktywnie i twórczo spędzić z nami czas.

Hanna Szeląg

Opublikowano 16 czerwca 2018 r.

Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym brali udział w szeregu konkursów związanych z rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego organizowanych przez ODN. Sukcesem zakończył się konkurs literacki na opowiadanie twórcze z historią Powstania Wielkopolskiego w tle. Na poziomie gimnazjum rywalizowało 48 prac z całego województwa, a trzecie miejsce przypadło Julii Domagale z klasy 2k. Gratulujemy!

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak