Opublikowano 9 grudnia 2018 r.

 5 grudnia grupa teatralna "Na Dodatek" została zaproszona do realizacji filmu podczas Międzynarodowego Festiwalu filmowego "Ale Kino". Uczniowie zmierzyli się z improwizacją, gdzie królował Harry Potter. Jedni wcielili się w role aktorów, inni reżyserów, kamerzystów, słowem efekt końcowy to, można rzec, dzieło wspólne wielu młodych ludzi. Jednak z pomocą i fachową poradą przyszli nam profesjonaliści. Pomagała aktorka Teatru Nowego, pani Dorota Abbe, a reżysersko pomogła i udzielała dobrych porad pani reżyser z Iranu. Było niesamowicie grać w green boksie i mieć u swego boku profesjonalnego aktora. Ale przygoda! Film będziecie mogli wkrótce obejrzeć na stronie szkoły.

 

Podajemy do wiadomości wyniki stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Hiszpańskiego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów i klas dotychczasowych gimnazjów, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu we wtorek 4 grudnia 2018 r.

WYNIKI

Informujemy, że po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącą Rejonowej Komisji Konkursowej, panią Karoliną Żok-Plackowską (tel. 509-495-676), uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) mają możliwość wglądu do sprawdzonych prac konkursowych (po okazaniu dokumentu tożsamości) w następujących terminach:
poniedziałek 10 XII 2018 r. w godz. 13:30 – 14:30,
wtorek 11 XII 2018 r. w godz. 15:30 – 16:30,
środa 12 XII 2018 r. w godz. 16:30 – 17:30
w sali nr 21 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 . im. ks. prof. J. Tischnera na os. Czecha 59 w Poznaniu.

 

Podajemy do wiadomości wyniki stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Hiszpańskiego dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu we wtorek 4 grudnia 2018 r.

WYNIKI

Informujemy, że po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącą Rejonowej Komisji Konkursowej, panią Agnieszką Dudziak-Szukałą (tel. 694-042-210), uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) mają możliwość wglądu do sprawdzonych prac konkursowych (po okazaniu dokumentu tożsamości) w następujących terminach:
poniedziałek 10 XII 2018 r. w godz. 13:30 – 14:30,
wtorek 11 XII 2018 r. w godz. 15:30 – 16:30,
środa 12 XII 2018 r. w godz. 16:30 – 17:30
w sali nr 21 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. ks. prof. J. Tischnera na os. Czecha 59 w Poznaniu.

 

 

Opublikowano 6 grudnia 2018 r.

 Jak co roku uczniowie naszej szkoły wspólnie zjedli zdrowe, drugie śniadanie. I tym razem śniadania były smaczne, zdrowe i kolorowe. Pośród kanapek, sałatek i ciastek zbożowych pojawiły się również fantazyjne kompozycje z owoców i warzyw. Widać, że uczniowie dużą wagę przywiązują do prawidłowego odżywiania się i starają się dostarczać niezbędnych witamin i składników mineralnych. Mamy nadzieję, że wszyscy codziennie przygotowują podobne zestawy śniadaniowe. Spożywanie śniadania uświetnił występ najmłodszych uczniów szkoły z klas 1a i 1b, którzy zaprezentowali "Piosenkę o niezdrowym jedzeniu". Występ przed tak dużą publicznością był dla pierwszoklasistów wielkim przeżyciem.
Za zdjęcia dziękujemy Zuzannie Tomaszewskiej z klasy 3j. Poniżej możecie sprawdzić punkty za udział klas w imprezie – punkty będą ujęte w rankingu klas.

Opublikowano 5 grudnia 2018 r.

 W listopadzie uczniowie klasy 3k w towarzystwie kolegów i koleżanek z klas 3e, 3c i 3g wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Berlina, której celem było poznanie historii i zabytków stolicy Niemiec, zwiedzenie Muzeum Techniki oraz kontakt z żywym językiem.
W trakcie wycieczki widzieliśmy wiele ciekawych miejsc - obejrzeliśmy Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Reichstag i Bramę Brandenburską. Odbyliśmy także krótki spacer ulicą Unter den Linden, podczas którego zobaczyliśmy pomnik konny króla Fryderyka II, Bebelplatz, na którym w 1933 r. odbyło się masowe palenie książek niezgodnych z ideologią faszystowską. Wydarzenie to upamiętnia wyjątkowy pomnik przedstawiający pustą bibliotekę znajdującą się pod powierzchnią placu. Byliśmy też na Wyspie Muzeów i podziwialiśmy monumentalną katedrę. Następnie poszliśmy na Alexanderplatz, w pobliżu którego znajduje się symbol Berlina, słynna wieża telewizyjna.

Opublikowano 5 grudnia 2018 r.

Pod koniec września klasy 3h i II A uczestniczyły w warsztatach historycznych organizowanych przez UAM. W trakcie tych zajęć losowano nagrody książkowe, a także darmowe lekcje muzealne. Dzięki dwukrotnej wygranej obie klasy mogły wziąć udział w takiej lekcji zorganizowanej w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili wystawy poświęcone Starożytnemu Egiptowi oraz Początkom Państwa Polskiego.

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak

 

Opublikowano 5 grudnia 2018 r.

21 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca 10–letni projekt związany z obchodami 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Podczas gali wręczono nagrody za udział w licznych konkursach, które organizował ODN w Poznaniu. Szkoły, które uczestniczyły w tym projekcie, zostały wyróżnione Certyfikatem Kreatywnej Szkoły, która upowszechnia wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim. Taki certyfikat otrzymała również nasza szkoła.

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak

 

Opublikowano 3 grudnia 2018 r.

 21 listopada odbyły się w naszej szkole inauguracyjne zawody tegorocznej Wielkopolskiej Ligi Robotyki. W zawodach wzięło udział 18 drużyn, w tym aż 8 z naszej szkoły. Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum dzielnie walczyli w konkurencji: jazda robota po czarnej linii, na której przeszkodą była cegła. Zajęli czołowe miejsca, a wyniki umieszczone są TUTAJ.

Beata Piłka