Opublikowano 13 lutego 2018 r.

Opublikowano 13 lutego 2018 r.

 Przed feriami zimowymi gościliśmy w naszej szkole grupy dzieci z okolicznych przedszkoli. Przedszkolaki miały okazję poznać naszą szkołę: wzięły udział w krótkich zajęciach bibliotecznych, a następnie zobaczyły, jak wyglądają zajęcia z robotyki. Dzieci odwiedziły salę, w której uczą się pierwszoklasiści, a także uczestniczyły w zajęciach sportowych w sali gimnastycznej. W świetlicy szkolnej, podczas poczęstunku, pan dyrektor wręczył przedszkolakom pamiątkowe dyplomy. Zapraszamy do galerii.

Opublikowano 10 lutego 2018 r.

„Podwyższenie kompetencji z zakresu matematyki i informatyki przez licealistów Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania”.

W ramach projektu mogą powstać dwie grupy po 12 osób składające się wyłącznie z uczniów klas I naszego liceum, które realizować będą zajęcia z zakresu matematyki uzupełniające wiedzę i umiejętności w zakresie podstawy programowej oraz jedna grupa, w skład której wejdzie 12 osób z klas I naszego liceum, realizująca zajęcia dodatkowe z informatyki ukierunkowane na tworzenie gier komputerowych, składająca się z dwóch podgrup: jednej nastawionej na umiejętności graficzne i drugiej nastawionej na umiejętności programistyczne. W końcowym etapie zajęć obie podgrupy połączą siły, by stworzyć własną grę komputerową.
Zajęcia wyrównujące wiedzę z matematyki rozpoczną się po feriach zimowych i trwać będą do końca roku szkolnego 2017/18 i przez cały rok szkolny 2018/19. Uczniowie zyskają zatem szansę nie tylko uzupełnić braki z gimnazjum, ale także uzyskać wsparcie przez całą klasę II. Zajęcia odbywać się będą w wymiarze 2 godzin lekcyjnych tygodniowo, a na początku godzin w tygodniu będzie więcej tak, by zrealizować wszystkie godziny, które powinny się odbyć w lutym.
Zajęcia rozwijające kompetencje z informatyki odbywać się będą również do końca roku szkolnego 2017/18 i przez cały rok szkolny 2018/19 w średnim wymiarze 6 godzin lekcyjnych w miesiącu do 4. miesiąca przed końcem projektu w podgrupach: grafików i programistów, wspólnie w wymiarze 16 godzin w ostatnich 3 miesiącach trwania projektu oraz w każdym semestrze trwania projektu w trzy soboty po 6 godzin lekcyjnych w formie wykładów poza szkołą.

Opublikowano 10 lutego 2018 r.

Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zdobyła Julia Mania z klasy 3b. Gratulujemy!

 

Opublikowano 10 lutego 2018 r.

 Miło nam poinformować, że uczniowie naszego liceum 5 stycznia 2018 roku rozbili bank nagród w konkursie z języka hiszpańskiego "Jestem Fridą" organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. Za stworzenie literackiego portretu meksykańskiej malarki Fridy Kahlo i autoportretu na podstawie cytatu artystki w języku hiszpańskim, Weronika Mazurek z klasy II E, tworząc dzieło "Lo que no me mata, me alimenta..." zdobyła I miejsce, natomiast Anna Gołębiowska z klasy I E za pracę "Quisiera darte todo lo que nunca hubieras tenido..." uzyskała II miejsce, a Inga Błażejewska z klasy II E z "Espero que la salida sea alegre y espero no volver nunca mas" zajęła III miejsce. Wyróżnienie uzyskał Jakub Jasiński z klasy I E, tworząc autoportret w języku polskim zatytułowany "Wszyscy myślą, że jestem surrealistką". Na podium znalazły się również uczennice klasy III E Agata Owczarzak (III miejsce), wykonując niezapomnianą pracę plastycznę, wzorującą się na twórczości Fridy Kahlo oraz Julia Wiza (wyróżnienie) z autoportretem. Nagrodę specjalną za wykonanie wspaniałej grafiki otrzymała Patrycja Zacholska z II D. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, jak również mieli okazję uczestniczyć w wernisażu swoich prac.
Ponadto Diana Kijewska z klasy 3b zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka hiszpańskiego "Kaligram - myśli słowem malowane. Mi familia y yo" organizowanym przez warszawską Dwujęzyczną Szkołę Podstawową nr 1.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Arleta Kaźmierczak i Karolina Żok-Plackowska

Opublikowano 9 lutego 2018 r.

 3 lutego uczniowie klas siódmych oraz klasy 2h uczestniczyli w wycieczce związanej z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Szlak rozpoczęliśmy od Pomnika Powstańców Wielkopolskich, następnie przeszliśmy pod Hotel Royal, gdzie na przełomie grudnia 1918 i stycznia 1919 roku mieściła się siedziba Dowództwa Głównego Powstania. Idąc dalej ulicą św. Marcin minęliśmy ulicę Franciszka Ratajczaka, który był jedną z pierwszych ofiar powstania. Następnie zatrzymaliśmy się pod Hotelem Bazar, gdzie przebywał Ignacy Jan Paderewski, a także znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona temu wspaniałemu pianiście i kompozytorowi. Po drodze zatrzymaliśmy się pod pomnikiem 15. Pułku Ułanów Poznańskich, jednostki sformowanej w pierwszych dniach Powstania Wielkopolskiego. Ostatnim punktem wycieczki był Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan. Znajduje się tam grób Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy powstania.

Opublikowano 9 lutego 2018 r.

 2 lutego klasy II BC oraz I A pod opieką wychowawców wzięły udział w Charytatywnym Musicalowym Koncercie Walentynkowym "Świat się kręci!" zorganizowanym przez Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II Stopnia w Poznaniu. Koncerty walentynkowe stały się już tradycją tej szkoły. Dzięki nim są zbierane fundusze dla czterech fundacji: L’Arche, Mam Marzenie, Avalon i Wspólnotę Burego Misia. Nasi uczniowie mogli zapoznać się z działalnością tych fundacji, a następnie uczestniczyć w koncercie opartym na muzyce zespołu Queen. Cieszymy się, że nasz udział przyczynił się do zebrania środków dla osób, które tego potrzebują.

Justyna Potaczek i Alicja Woźniak

Opublikowano 30 stycznia 2018 r.

 W styczniu w ZSO nr 2 w Krzesinach odbył się konkurs robotyki FIRST LEGO League. Zadaniem drużyn było zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota, który musiał wykonać określone zadania konkursowe, zgodne z tematem przewodnim, jakim w tym roku była woda.
Z naszej szkoły brały udział 2 drużyny, które przygotowywały się 12 tygodni, żeby zbudować i zaprogramować robota oraz przygotować swoje rozwiązania na temat wody w formie projektu badawczego. Uczniowie obu drużyn odwiedzili firmę Aquanet w Poznaniu, w celu zdobycia jak najwięcej informacji na temat wody (film drużyny Magic Robots TUTAJ, a drużyny Robot Team TUTAJ).
Oba zespoły dzielnie walczyły, aby zdobyć jak najwyższe miejsca. Robot Team zdobył III miejsce w kategorii Robot Game. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.