Opublikowano 20 czerwca 2017 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 odbędzie się:

- w czwartek 22 czerwca o godz. 17:00 dla uczniów trzecich klas gimnazjum,

- w piątek 23 czerwca o godz. 8:30 (klasy licealne) i 10:00 (klasy pierwsze i drugie gimnazjum).

Opublikowano 20 czerwca 2017 r.

Przypominamy rodzicom kandydatów do klas czwartych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 47 o konieczności dostarczenia świadectw do dnia 27 czerwca godz. 13:00.

Opublikowano 13 czerwca 2017 r.

Każdego roku Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania organizuje konkurs historyczny dla uczniów szkół wielkopolskich. W tym roku przewodni tytuł brzmiał: "W blasku napoleońskich orłów". Tryumfowały uczennice klasy 1a naszego gimnazjum - I miejsce: Magdalena Jabłońska, Milena Ratajczak, Maja Mikosz oraz Elizabeth Rugerio Capik; II miejsce: Iga Popławska; III miejsce: Wiktoria Bilińska i Aleksandra Świt. Serdecznie gratulujemy!
Małgorzata Wierszuła

Opublikowano 11 czerwca 2017 r.

Otrzymaliśmy relację przedstawicieli naszej szkoły, którzy kilka tygodni temu wzięli udział w XVII Dniach Tischnerowskich w Krakowie. W ramach tej uroczystości mieli oni przyjemność uczestniczyć w debacie i występach.

Opublikowano 6 czerwca 2017 r.

2 czerwca bawiliśmy się w naszej szkole na drugiej już Nocy Bibliotek. Uczestnicy i Uczestniczki tegorocznej Nocnej edycji - pod hasłem "Czytanie porusza" - wzięli udział w anielskiej sesji zdjęciowej, wysłuchali akustycznego koncertu Antigravity; rozwiązywali zagadki, tropili słowa i w ciemnościach próbowali odnaleźć ukryty w bibliotecznym escape roomie klucz; próbowali swojego szczęścia w nocnej loterii książkowej; pałaszowali przysmaki w kawiarence; polowali na książki podczas wymiany, a w samochodowym kinie obejrzeli najnowszą francuską komedię "Dusigrosz". To wszystko? Nie, niektórzy od razu zabrali się za czytanie... książek.
Fotorelacja do obejrzenia w bibliotecznej galerii, zapraszamy również do czytania bibliotecznych newsów na stronie www biblioteki.
Jola Molenda-Bieniecka

Opublikowano 5 czerwca 2017 r.

Na pamiątkę dla wszystkich uczestników dziesiątej edycji szkolnego festynu "Żyj aktywnie i zdrowo" zamieszczamy wspólne zdjęcie wykonane przez p. Wojtka Kaczmarka. Pod tym linkiem możecie pobrać zdjęcie w dobrej rozdzielczości.

Wyniki sprawdzianu kompetencji językowych do oddziału dwujęzycznego w XVII Liceum Ogólnokształcącym są dostępne TUTAJ.

Opublikowano 31 maja 2017 r.

31 maja bawiliśmy się na jubileuszowej - dziesiątej - edycji szkolnego festynu pod hasłem "Żyj aktywnie i zdrowo". Podczas zabawy promowaliśmy zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Klasy walczyły o tytuł "MegaKlasy 2017" (zwyciężyła klasa 1c w gimnazjum i II E w liceum), a nauczyciele wystartowali w konkursach o tytuł "MegaMan 2017" (pierwsze miejsce zajęła p. Arletta Foremska). Migawki z zabawy możecie zobaczyć w szkolnej galerii (TUTAJ), a fragmenty zmagań nauczycieli oraz wspólny taniec "Belgijka" możecie obejrzeć na szkolnym kanale YouTube (TUTAJ). Wkrótce opublikujemy również wspólne zdjęcie uczestników festynu wykonane przez p. Wojtka Kaczmarka.