Opublikowano 18 października 2017 r.

Uprzejmie przypominamy, że w ramach obchodów jubileuszowych dwudziestopięciolecia ZSO nr 4 proponujemy wszystkim, którzy chcieliby razem przeżyć kilka chwil wspomnień, spotkań po latach, odnowienia dawnych przyjaźni, udział w dwóch głównych wydarzeniach:
→ w sobotę 4 listopada 2017 r. w godz. 11 - 14: spotkania absolwentów i nauczycieli w budynku szkoły,
→ w poniedziałek 6 listopada 2017 r. o godz. 18: gala jubileuszowa w Auli UAM.

Uprzejmie informujemy, że rezerwację miejsc w Auli UAM przeznaczonych dla absolwentów zakończymy w dniu 25 października 2017 r. Jeżeli zatem ktoś zapomniał o formalnym zgłoszeniu, to zwracamy uwagę na podany termin. Przypominamy, że w celu rezerwacji należy wysłać maila pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. zawierającego imię i nazwisko oraz ukończoną szkołę w Zespole i rok ukończenia. O rezerwacji miejsca informujemy w mailu zwrotnym. Można też zgłosić się telefonicznie: 618776058 w dni powszednie w godz. 9-12. Więcej informacji na stronie jubileuszu.

Opublikowano 18 października 2017 r.

26 września rozpoczęliśmy sportową rywalizację w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Młodzieżowy Ośrodek Sportu w Poznaniu. Jako pierwsi do współzawodnictwa przystąpili lekkoatleci, którzy wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych oraz w Indywidualnych Mistrzostwach Poznania w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. Najlepsze wyniki w swoich konkurencjach uzyskali: Natalia Mieszkowska w chodzie na 2 km - I miejsce, Maria Radwańska w chodzie na 2 km - III miejsce, Julia Wojtyniak w biegu na 800 m – III miejsce, Dominik Krężel w biegu na 100 m – III miejsce, Julia Rozynek w pchnięciu kulą – IV miejsce.

10 października do rywalizacji przystąpili pływacy. Wystawiliśmy trzy sztafety – klasy 7, sztafeta gimnazjum i liceum.
Wszystkim uczestnikom zawodów dziękuję za udział, sportową walkę i godne reprezentowanie szkoły.
opiekun: M. Hernik

Opublikowano 18 października 2017 r.

12 października Samorząd Uczniowski liceum zorganizował tradycjną prezentację klas pierwszych. Wygrała klasa I E przed I D, I B i I A. Całość prowadzili Nina i Wiktor, a grą miejsko-szkolną drygowały dwie Julie, Karolina i Oliwia. W jury zasiedli: Pan Dyrektor, Nina Wala i opiekunka samorządu p. D. Jankowiak. Było fajnie i na temat, klasy postarały się, a I E pokonała I D tylko jednym punktem. Kolejna taka impreza już za rok.

Opublikowano 15 października 2017 r.

W dniach 6 i 7 października klasa III E pod opieką p. A. Dudziak i p. T. Bieryłło zjawiła się z wycieczką w stolicy, gdzie realizowała bardzo ambitny plan zwiedzania. Pierwszego dnia wizytowała Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Parlament, co zajęło cały dzień (dojazd do Warszawy od jakiegoś czasu jest troszkę przydługi). Sobotę wypełniły wizyty w Muzeum Żydów Polskich POLIN oraz Centrum Nauki "Kopernik". We wszystkich wymienionych miejscach bywać należy, gdyż jest to i ciekawe i pożyteczne, co potwierdzają uczestnicy wycieczki.
Tomasz Bieryłło

Opublikowano 15 października 2017 r.

6 października klasy trzecie gimnazjum i liceum uczestniczyły w wycieczce do Oświęcimia. Uczniowie zwiedzali obozy w Auschwitz oraz Brzezince i zapoznali się z historią największego niemieckiego obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady Żydów. Uczestnicy wycieczki zwiedzili poszczególne obozowe bloki, zobaczyli też komory gazowe i piece krematoryjne. Dowiedzieli się też o nielicznych osobach, którym udało się uciec z Oświęcimia oraz o osobach organizujących pomoc dla ludności żydowskiej, które zostały uhonorowane medalem „Sprawiedliwi wśród narodów świata”. U dołu medalu znajduje się napis: "Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat".
Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak

Opublikowano 4 października 2017 r.

W dniach 27 i 28 września uczniowie trzecich klas gimnazjalnych i licealnych uczestniczyli na Uniwesytecie im. Adama Mickiewicza w XI edycji wykładów i warsztatów z historii "Powtórka przed...". Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Wybitne postaci w dziejach”. Uczniowie wysłuchali m.in. wykładów o niepospolitych niewiastach staropolskich, Napoleonie I, II, III czy też o Eugeniuszu Kwiatkowskim. Warsztaty dotyczyły różnych dziedzin, m.in. sztuki i propagandy we Francji doby absolutyzmu, więzień w okresie stalinowskim, a nawet historii w grach, wielkich postaci historycznych w sidłach elektronicznej rozrywki. Każdy uczestnik mógł wybrać samodzielnie tematykę warsztatów. Miłym akcentem na zakończenie każdego dnia na UAM było losowanie wśród uczestników publikacji historycznych. Aż czwórka naszych uczniów miała szczęście i otrzymała upominki książkowe.

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak

Opublikowano 19 września 2017 r.

Rok szkolny 2017/18 obfituje w szereg rocznic historycznych. W związku z tym zapraszamy do udziału w konkursach, wycieczkach i wykładach. Zaczynamy od Tadeusza Kościuszki. 15 października 2017 roku przypada 200. rocznica jego śmierci. UNESCO objęło patronat nad uroczystościami związanymi z tym wydarzeniem; odbędą się odczyty, warsztaty i projekcje filmów, opracowano trasę turystyczną: Krakowski Szlak Kościuszkowski, ważnym akcentem obchodów będzie Krakowski Tydzień Kościuszki w dniach 10–16.10.2017.

Opublikowano 19 września 2017 r.

W ramach obchodów Tygodnia NGO Teatr "W Przejściu" zaprasza 22 września 2017 r. na spektakle dla dzieci i dorosłych. Organizator: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI. Więcej informacji na stronie teatru (TUTAJ).