Opublikowano 16 października 2019 r.

Każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wycieczce do Warszawy. Odwiedzają Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby poznać funkcjonowanie władzy ustawodawczej w Polsce. W 2019 roku, roku obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej uczniowie klas II B oraz I Gn obejrzeli również wystawę w Muzeum Wojska Polskiego. Młodzież miała okazję zobaczyć rozwój oręża polskiego na przestrzeni wieków. Szczególnie zainteresowały uczniów jednostki wojskowe biorące udział w II wojnie światowej zarówno w Europie, w Afryce czy na morzu. Przewodnicy opowiedzieli także wiele ciekawostek związanych z okupacją niemiecką podczas wojny. Po raz kolejny była to ciekawa lekcja historii poza szkołą.

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak

Opublikowano 16 października 2019 r.

Klasa wstępna hiszpańska wybrała się na wycieczkę integracyjną do Wrocławia. Zwiedziliśmy Ogród Zoologiczny, a w nim ciekawe Afrykarium. Byliśmy na Rynku i znaleźliśmy całkiem sporo krasnali. Teraz już wiemy, kto pomaga wrocławianom.

HS

Opublikowano 11 października 2019 r.

10 października gościliśmy w naszej szkole dra Krzysztofa Urbaniaka z Okręgowej Izby Radców Prawnych, wykładowcę na UAM. Zajęcia dotyczyły prawa wyborczego oraz wielu zagadnień związanych z tematyką wyborczą. Zarówno treści, jak i sposób ich przekazania wzbudziły entuzjazm uczniów oraz nauczycieli. Były naprawdę bardzo ciekawe i mamy wrażenie, że jesteśmy po nich ciut mądrzejsi. Czekamy na kolejne spotkanie.

Tomasz Bieryłło

Opublikowano 10 października 2019 r.

8 października odbyły się w naszej szkole prawybory. Jest to element akcji "Młodzi głosują" organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ma ona na celu przyzwyczajanie uczniów do uczestnictwa w wyborach. Wszyscy wiemy jakie to ważne. Link do akcji znajduje się tutaj.

Tomasz Bieryłło

(fot. JM)

Opublikowano 10 października 2019 r.

W roku 2019 mija 80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy uczniów do udziału w szkolnym konkursie historycznym na prezentację multimedialną na poniższe tematy, do wyboru:
• Polacy na frontach II wojny światowej
• Okupacja niemiecka i radziecka na obrazach

Termin składania prezentacji na płytach CD lub DVD – 31 października 2019, u p. Małgorzaty Wierszuły – sala 16 lub p. Alicji Woźniak – sala 214.

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak

Opublikowano 7 października 2019 r.

Klasy 2a i 2b zwiedziły piękne, zabytkowe miasto - Toruń. W Piernikarni Mistrza Bogumiła uczniowie własnoręcznie wykonali pierniki dekoracyjne, zwane po staropolsku "gościńcami" oraz spotkali się z bohaterami piernikowych legend. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wszystkim cudowna podróż po Układzie Słonecznym w Toruńskim Planetarium. Dzień minął bardzo szybko. Uczniowie wrócili do Poznania bogatsi o nowe doświadczenia i pamiątki.

AP

Opublikowano 7 października 2019 r.

Jak każdego roku w naszej szkole uroczyście obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Odbędzie się między innymi szkolny konkurs wiedzy obejmujący lata 1914 – 1923. Tegoroczny konkurs odbędzie się w dwóch turach:
• 22 października (wtorek), 4. lekcja, sala 214 - dla uczniów klas licealnych (klasy pierwsze po gimnazjum)
• 23 października (środa), godz. 13.30, sala 16 – dla uczniów szkoły podstawowej oraz klas pierwszych liceum po szkole podstawowej.

Zapraszamy po jednym przedstawicielu z każdej klasy.

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak

Opublikowano 4 października 2019 r.

28 września uczniowie klas pierwszych udali się do poznańskiego Fortu VII. Wraz z przewodnikiem zwiedzali Muzeum Martyrologii Wielkopolan. Poznali historię obiektu od momentu jego powstania, ale przede wszystkim tragiczne losy uwięzionych tam i pomordowanych mieszkańców Wielkopolski.