Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!

Informujemy, że od wtorku 21 września, biblioteka szkolna zostanie otwarta. Zapraszamy w poniższych godzinach:

poniedziałek - wtorek: 8.00 - 15.00

środa - piątek: 8.00 - 14.00

Prosimy o zapoznanie się z regulaminiem biblioteki przygotowanym na czas pandemii i przestrzeganie poniższych wytycznych:

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej  (opracowane w oparciu o rekomendacje BN, MEN, GIS, MZ)
1.Do pomieszczenia biblioteki szkolnej mogą wejść tylko uczniowie, uczennice i nauczyciele (ki)/pracownicy (czki) naszej szkoły.
2.Z biblioteki mogą korzystać tylko czytelnicy (czki) zdrowe(i), bez objawów choroby zakaźnej, którzy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
3.Przed wejściem do biblioteki zdezynfekuj ręce i pamiętaj o założeniu prawidłowo maseczki, zasłonięte powinny być zarówno usta, jak i nos.
4.By zminimalizować możliwości zarażenia wirusem do biblioteki mogą wejść dwie osoby: jedna wypożyczająca, druga oczekująca (w wyznaczonej strefie, zabrania się przekraczania ciągów komunikacyjnych).
5.Pozostałe chętne do odwiedzenia biblioteki osoby, powinny oczekiwać na korytarzu w bezpiecznej odległości 1,5-2 m.
6.W przypadku większej liczby osób przebywających w bibliotece (lekcje religii), należy zachować bezpieczny odstęp, i przestrzegać zasad reżimu sanitarnego
7.Nie ma wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie nauczycielka bibliotekarka.
8.Książki można również zamówić mailowo za pośrednictwem Librusa, jak i przez konto czytelnika/ki.
9.Informacja o zamówionych książkach przekazana zostanie mailowo lub za pośrednictwem programu bibliotecznego.
10.Zamówione książki należy odebrać w przeciągu dwóch dni.
11.Katalog biblioteki dostępny będzie online.
12.Zwrócone książki odkładane są w specjalnie przygotowane miejsca, z oznaczoną datą zwrotu, podlegają 72 godzinnej kwarantannie.
13.Po upływie 72 godzinnej kwarantannie książki włączane są do obiegu.
14.Korzystanie ze stanowisk komputerowych jest chwilowo niemożliwe.