Październik od lat jest miesiącem, w którym, w ramach bibliotecznego święta, jakim jest Międzynaislmonthlargerodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, rozpoczynamy swoją przygodę z pewnym bardzo kreatywnym czytelniczym przedsięwzięciem, a mianowicie - ogólnoświatowym projektem wymiany zakładek do książek (Digital Bookmark Project). W projekcie wezmą udział uczennice i uczniowie klas szóstych i ósmych szkoły podstawowej.

Tegoroczna edycja jest unikatową o tyle, że po raz pierwszy nasze zakładki zostaną wykonane w całości w wybranych programach graficznych i wysyłane nie tradycyjną pocztą, a mailowo, do szkoły, którą wskaże koordynator_ka projektu (na razie wciąż jeszcze czekamy na tę ekscytującą informację).

Będzie to również bardziej interdyscyplinarny projekt niż dotychczas, bo oprócz części poświęconej plastycznej stronie projektu, realizowanej na lekcjach plastyki p. Magdy Winiarskiej-Jarosławskiej, cyfrowe umiejętności wspierane będą w ramach lekcji informatyki z p. Agnieszką Pielechą.

Dwa lata temu nasze zakładki zostały wysłane do uczniów i uczennic włoskiego liceum, a w latach poprzednich wymienialiśmy się zakładkami do książek z Waszymi rówieśnikami_czkamiz Rosji, Portugalii, Stanów Zjednoczonych, Chorwacji, Węgier.

Wszelkie specyfikacje dotyczące szablonu, kształtu, wielkości, czy techniki, według której powinniście/powinnyście wykonać swoją zakładkę zostaną przekazane podczas lekcji plastyki i informatyki.
Ale ważne jest byście byli kreatywni_e! Puśćcie wodze fantazji, zamyślcie się nad tegorocznym motywem tematycznym, którym jest hasło: Z książką mi do twarzy i wykonajcie zakładkę do książki, taką, jaką sami chcieli_łybyście mieć między stronicami powieści, czy komiksów,  które czytacie.
A w nagrodę otrzymasz zakładkę wykonaną specjalnie dla Ciebie.

szkolna koordynatorka projektu jola molenda-bieniecka

[jmb]