IMG 88641Nasze biblioteczne autorskie zakładki (jeszcze raz dziękujemy za ich wykonanie Jagodzie Milczewskiej z klasy 3E @blueberry_113) pewnie już rozgościły się między stronami pierwszakowych książek, bo bibliotekę odwiedziło ostatnio trochę nowych czytelników_ek. A wszystko to efektem pewnego pięknego i radosnego wydarzenia.
Nasza szkoła bowiem nie opustoszała całkowicie, w niektórych salach, wciąż odbywają się lekcje stacjonarne, klas 1-3, więc korzystając jeszcze z obecności klasy 1a, podczas środowego CZYTania na dywANIE nasze pierwszaki zostały oficjalnie, aczkolwiek w formie zabawowej, przyjęte w poczet czytelników_ek biblioteki szkolnej!
Przez cały ów proces przeprowadził ich pewien skrzat o imieniu Nisse, który nie dość, że zaszyfrował pytania o naszą szkolną bibliotekę (i to specjalnym alfabetem), to jeszcze ukrył w klasie pewien skrzaci prezent z odręcznie napisanym listem, który trzeba było odczytać używając lupy!
Zwieńczeniem zabawy w odkrywanie śladów i wskazówek, jaki pozostawiły skrzaty, było wręczenie zakładek z Hildą (jedną z bohaterek serii, która jest takim pewniakiem, gdy chcemy wzbudzić w kimś radości z czytania), jak i symbolicznych kart czytelnika_czki.
Teraz czekamy z niecierpliwością nie tylko na kolejne wizyty naszych nowych czytelników_czek, ale i na pasjonujące rozmowy o wrażeniach z przeczytanych opowieści, o ile, wiadomo, ktokolwiek z nich będzie chciał się nimi z nami podzielić (po cichu, trzymając kciuki zaciśnięte ;-), liczymy, że tak).

Za kreatywność, ogromną pomoc, słowo wsparcia, i za tworzenia przestrzeni pełnej magii dla maluchów i wspierającej czytelnictwo, dziękujemy wychowawczyni klasy 1a p. Kalinie Maglewskiej. I to prawda - krasnoludki są tutaj!

[Fot. i tekst jola molenda-bieniecka]