molnet opac filtrowanie zrzut

Z ostatnimi dniami października duże zmiany w bibliotece szkolnej, bowiem zmieniłyśmy MOLA OPTIVUM na nowszą wersję programu - MOL NET+, który szczególnie z uwagi na czytelnika(czkę) bibioteki przynosi ogromne zmiany i korzyści, szczególnie doceniane w czasie pandemii, bo pozwalające zdalnie zarządzać swoim korzystaniem z księgozbioru biblioteki szkolnej.

Co oferuje MOL NET+:

• możliwość przeglądania własnego konta (po uprzednim zalogowaniu się do systemu) wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty, czyli przedłużenia terminu) i przetrzymywanych.
  • intuicyjne wyszukiwanie zbiorów w katalogu internetowym OPAC (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu), który jest czytelnikom(czkom) udostępniany od pierwszego dnia uruchomienia systemu (bez potrzeby instalacji)
  • Zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego uczniom i uczennicom mechanizmu faceted search, czyli filtrowania (np. pod kątem tytułu, autora/ki, wydawcy itd.)
  • możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy), odbiór po otrzymaniu potwierdzenia "gotowe do odbioru" na adres mailowy.
  • Podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarki, takich jak nowości, zestawienia lektur, czy tematyczne.

Pamiętajcie jednak, by jak najszybciej, o ile chcecie, przesłać nam Librusem swoje maile, jeśli chcecie w pełni korzystać z powyższych możliwości, jakie ten program Wam oferuje.

Więcej szczegółów, dotyczących tego jak założyć konto pod tym linkiem TU lub w ogłoszeniu na Librusie, jak i w stories (relacji OPAC)  (taki à la tutorial) na naszym Instagramowym koncie bibliobooks4

[zdj. i oprac. na podstawie materiału na stronie https://www.mol.pl)

[jolamb]