1🛂Lato na horyzoncie, a z nim podróże. Dalekie i bliskie, a może i te literackie? Nie wiadomo, jak to będzie z covidowymi paszportami, więc przygotowałyśmy (wspólnie z redakcją @bibliotekawszkole) coś, co bardziej inkluzywne, bo przeznaczone dla wszystkich gotowych wyruszyć w podróż razem z bohater(k)ami na łamach powieści ( no i w ogólne nie trzeba mieć profilu zaufanego, by ów dokument dostać ;-)).

🛂To do Ciebie zależy w jaką podróż zechcesz wyruszyć, my proponujemy by drogowskazem było miejsce, w którymi rozgrywa się fabuła. Możesz więc pospacerować ulicami Berlina, zanurzyć się w klimatyczne zaułki Paryża, wpaść na chwilę do Nowej Funlandii, czy rozgościć się na dłużej w Japonii.

🛂Uważamy, że to właśnie takie literackie podróże kształcą, bo dostajemy sposobność spojrzenia na świat z odmiennej perspektywy, często zupełnie różnej od naszej, i wymuszającej lekką mentalną ekwilibrystykę i porzucenie stereotypowych wyobrażeń.

🛂Zapraszamy do odebrania paszportu czytelniczego , jak i zachęcamy niezmiennie do łapania bakcyla czytania.

🛂Na plakatach przygotowałyśmy kilka podpowiedzi, więcej wskazówek szukajcie na terenie szkoły albo wpadajcie bezpośrednio do nas💪

[jmb]