revised posterPaździernik od lat jest miesiącem, w którym celebrując biblioteczne święto - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, kontynuujemy, rozpoczętą kilkanaście lat temu, przygodę z ogólnoświatowym projektem wymiany zakładek do książek (od dwóch lat w formie cyfrowej)

I choć nie obowiązuję żadne rygorystyczne zasady dotyczące wizualnej strony tworzonych zakładek, wiadomym jest, że mają w kreatywny sposób nawiązywać od motywu przewodniego bibliotekarskiego święta, a którym w tym roku są Legendy i baśnie z całego świata

W tegorocznej edycji projektu wezmą udział uczennice i uczniowie klas: czwartej i siódmej szkoły podstawowej i trzeciej licealnej.
Projekt ten powstaje we współpracy z nauczycielką informatyki - panią Agnieszką Pielechą, i relizuje również treści przewidzane w podstawowej programowej z tego przedmiotu.
W tym roku szkolnym wymieniamy się zakładkami z uczennicami i uczniami z portugalskich miast i miasteczek: Beja, Coimbra, Olival oraz z Kowna na Litwie.
W zeszłym roku nasze zakładki zostały wysłane do Coruche (Portugalia), a w latach poprzednich wymienialiśmy się zakładkami do książek z Waszymi rówieśnikami_czkami z Włoch, Rosji, Portugalii, Stanów Zjednoczonych,

Chorwacji, Węgier, Trynidad i Tobago.

[tekst jola mb - koordynatorka projektu]