8E8CEF78 91DF 4683 870F 6D1B86C422DC Wieloryb udający kaktusa, zwisająca na gałęzi małpa, melonik z zamieszkującym go robakiem to i więcej do zobaczenia na niesamowitej pokonkursowej wystawie
wieńczącej drugą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci „Jasnowidze 2016”organizowanego przez @dwiesiostry

🟡 Wpadajcie do nas od 24 marca do 25 kwietnia 2022.

Ekspozycja zawiera 55 ilustracji z najciekawszych przesłanych na konkurs projektów, w tym nagrodzonych i wyróżnianych przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry i jury międzynarodowe.

Są to prace graficzek i grafików z Chin, Czech, Japonii, Litwy, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych , Turcji i Wielkiej Brytanii.
Łączy je wysoka wartość artystyczna i poważne podejście do młodej odbiorczyni i młodego odbiorcy, ale także poczucie humoru i świeże, dziecięce spojrzenia na świat.

Dwa z prezentowanych na tej wystawie projektów: „Signs of Silence” litewskiej ilustratorki Rasy Jančiauskaitė (pod tytułem Powiedz to w mig) i polskiejrysowniczki Izabeli Zając Czy to długo, czy to krótko zostało wydane nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry, więc można zobaczyć jak projekt przerodził się w pełnoprawny obiekt estetyczny - książkę!

🟡 Zapraszamy na wystawę i kreatywne jej zwiedzanie z Notatnikiem Jasnowidzki i Jasnowidza!

🟡 Film "Przepowiednia" towarzyszący wystawie pokonkursowej II edycji
konkursu "Jasnowidze" do obejrzenia tutaj:

[tekst na podstawie info wydawnictwa jmb]