W dniu 24 lutego naszą szkołę odwiedziły (jak co roku) przedszkolaki. Obowiązkowym punktem na trasie zwiedzania szkoły była oczywiście biblioteka. Dzieci wysłuchały bajki o psie Marudku przedstawioną w formie japońskiego teatrzyku kamishibai. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania związane z obejrzaną historią i aktywnie uczestniczyły w pogadance na temat biblioteki. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie panu Pawłowi Marcyniukowi, który zaprezentował dzieciom bajkę i wspaniale poprowadził całe spotkanie. Na pamiątkę wizyty w bibliotece wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książki w kształcie… oczywiście pieska :) (wykonane przez naszą uczennicę Jagodę Milczewską z klasy II E).

Z zasadami funkcjonowania naszej biblioteki zapoznały się również uczennice i uczniowie klas drugich podstawówki. Mieli oni okazję zaznajomić się z księgozbiorem, zasadami wypożyczania książek i korzystania z katalogu. Dzieci zadały także nurtujące je pytania związane z pracą w bibliotece.

Mamy nadzieję, że dzieci po tej wizycie będą się czuły zaproszone i chętnie widziane w naszej bibliotece, a przedszkolaki pełne wrażeń powrócą do nas już jako uczniowie…

Zapraszamy!