Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich post na 1„Patrząc na biografie poszczególnych osób: wpływowych, kreatywnych, sławnych, tzw. ludzi sukcesu, bardzo szeroko rozumianego, dostrzegamy, że w ich recepcie na sukces, oprócz niekwestionowanej systematycznej pracy, konsekwencji, wytrwałości, talentu i szczęścia, powtarza się jeszcze jedna aktywność.

Niezależnie czy są to słynne artystki/artyści, właścicielki/ właściciele firm czy wynalazczynie/ wynalazcy, polityczki i politycy, a nawet najbogatsze osoby na świecie większość z nich czyta ( i to lubi) bardzo dużo książek".

Niektóre z nich, jak Jacina Ardern, wpływowa polityczka i była premierka Nowej Zelandii, zostają nawet Ambasadorkami Czytania i powołując się na badania, edukują społeczeństwo swojego kraju w zakresie zalet czytania.

Bowiem czytanie dla przyjemności (będące przecież wynikiem rozmaitych motywacji) ma ogromny wpływ na dobrostan dzieci i młodzieży i ich szanse na sukces w życiu, zarówno w sferze relacji osobistych, edukacyjnych, zdrowotnych czy w kontekście przyszłego zatrudnienia.

Z okazji Światowego Dnia książki i Praw Autorskich (przypadającego 23 kwietnia), czyli święta, które swoimi początkami sięga Hiszpanii, i cudownego zwyczaju obdarowywanie się książkami i różami, zapraszamy zerknijcie na wystawę* „Czy sławni ludzie czytają więcej” i co ważniejsze wpadnijcie do biblioteki po książkę, dwie, czy trzy ;-) i spędźcie z nimi swoje przerwy.

I koniecznie bądźcie na fantastycznym i niekonwencjonalnym speed-datingu z książkami.
Na dużej przerwie ( o 10.30, w poniedziałek 24 kwietnia) w holu szkoły, z inicjatywy p. Esperanzy Garcii Asensio i p. Arlety Kaźmierczak, przy pomocy nauczycielek i nauczycieli hiszpańskiego, uczennice i uczniowie klas dwujęzycznych będą czytać fragmenty książek po hiszpańsku, jak i polecać – również po hiszpańsku! – swoje ulubione książki. Szykuje się inspirujący moment.

Więc jeśli chcesz osiągnąć sukces, dłużej już nie czekaj, tylko zacznij czytać! I zainspiruj się książkami Twoich rówieśników i rówieśniczek.

Fot. Mark Beatty
@_book_on_prescription

Post powstały w oparciu o tekst zamieszczony w treści wystawy „Czy sławni ludzie czytają więcej" opublikowanej i opracowanej przez @bibliotekawszkole