Plakat Swieto Wolnych Ksiazek 2023Dziś świętujemy 20. jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, inicjatywy czytelniczej, której pomysłodawczynią była/jest Fundacja Bookcrossing Polska.

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek (@bookcrossing_official )– Bookcrossing – to akcja celebrująca czytanie, polegająca na tym, że tą pasją, radością dzielimy się z innymi poprzez uwalnianie (czyli pozostawiania na specjalnych bookcrossingowych półkach) książek, które będzie mogła wziąć i przeczytać inna osoba.

W najbliższych dniach uwolnimy większą ilość książek (podczas bookcrossingowego kiermaszu) więc już teraz szykujecie w kalendarzu czas na czytanie:-)

Pamiętajcie też, że w holu naszej szkoły znajdziecie specjalny regał do bookcrossingu – możecie tam zostawić książkę, zabrać inną i cieszyć się nią.
Zachęcamy więc szczególnie, by przed wakacjami przejrzeć swoje księgozbiory i zdecydować, czy niektóre z książek nie powinny aby wyruszyć w podróż;-)!

Przyjemności w czytaniu i uwalnianiu książek i do zobaczenia na kiermaszu bookcrossingowym 20 czerwca!

koordynatorka akcji book_on_prescription

#swietowolnychksiazek2023 #bookcrossing #czytaniejestfajne #uwolnijksiążkę