Projekt bez nazwyJuż w tą sobotę, 9. września, odbędzie się 12. odsłona akcji popularyzującej czytanie wielkich narodowych dzieł, tym razem w centrum zainteresowania powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Oprócz zachęcenie do samodzielnego sięgnięcia do tej dziewiętnastowiecznej powieści i prób rozszyfrowanie jej literackiego fenomenu podpowiadamy, iż wysłuchać jej fragmentów będzie można w poznańskich bibliotekach, szczegóły sprawdźcie w @bibliotekaraczynskich i @wbpicakpoznan.

A o godz. 13.30 w Bibliotece Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk (sala posiedzeń, wejście z dziedzińca po schodach, ul. Mielżyńskiego 27/29), gdzie przechowywany jest zielnik Elizy Orzeszkowej, będzie można poznać jego historię podczas pokazu.

Będzie można odkryć Elizę Orzeszkową z innej, nie literackiej perspektywy. Nie wszyscy bowiem wiemy, iż była botaniczką amatorką, która potrafiła podczas kilkugodzinnego spaceru nad brzegami Niemna zebrać (wspólnie z miejscowymi zielarkami) ok 300 gatunków roślin!

W naszej zaś bibliotece miniwystawa z możliwością wypożyczenia swojego egzemplarza „Nad Niemnem” ;-)

@ book_on_prescription