Kopia Kopia Międzunarodowy Post Instagram„Tam gdzie inni widzą papier, Adri widzi lot samolotu, rejs statkiem lub przejażdżkę pociągiem. Pędzel i pudełko farb to dla niego drzwi do nowego świata. Kiedy odkrywa nieznane słowo, tworzy emocjonującą, zadziwiającą opowieść . Adri znajduje też oryginalne rozwiązania najbardziej skomplikowanych problemów. Supermoc Adriego to KREATYWNOŚĆ”*.

🟣🔴🟣 To już kolejny raz kiedy obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odkrywanie talentów, świetnej zabawy.

O historii święta i jego początkach możecie poczytać we wcześniejszych postach (będziemy o nich przypominać na stories w piątek). Ale już teraz przypominamy, iż święto to zainspirowała minimalistyczna opowieść o małej dziewczynce, która dzięki słowom usłyszanym od swojej nauczycielki zaczyna eksperymentować z barwami i odkrywa swój malarski potencjał.

Z treścią książki Petera H. Reynoldsa "Kropka" (bo to o niej mowa) klasy szkoły podstawowej zapoznają się na wybranych lekcjach (wpadną tam uczennice z zespołu Liderek Zdrowia<3), a pozostałe osoby niech zaglądają do nas, do biblioteki!

🟠🔴🟠 W niej też od piątku wstawka z polecajkami, a w holu szkoły klasy będzie można puścić wodze fantazji, rysować, malować, bawić się formą. Słowem być kreatywną/ym!
I tutaj zapraszamy już wszystkich i wszystkie chętne osoby.

Organizatorkami uroczystych obchodów Dnia Kropki w holu szkoły jest Grupa Liderek Zdrowia <3

tekst/il. @_book_on_prescription

* cytat z Wielkiej Księgi Supermocy, Susanna Isern, Rocio Bonilla, Mamania, cop. 2020, s. 34