1Już po raz drugi w przestrzeni naszej biblioteki zbieramy wspólnie z Samorządem Uczniowskim LOXVII środki menstruacyjne dla osób uczących się w naszej szkole.

Z tego też powodu przypominamy książkowe polecajki, dotykające tematu okresu (karuzela IG).

Menstruacja to naturalne fizjologiczne doświadczenie połowy ludzkości , a mimo tego jest raczej rzadkim tematem w literaturze, aczkolwiek ostatnimi czasy się to na szczęście zmienia. Dostajemy piękne fabuły, dzięki którym wzrastamy w przekonaniu, że o menstruacji można mówić bez poczucia wstydu, skrępowania, doświadczając wsparcia, akceptacji i zrozumienia.

Warto więc sięgać po takie książki i na ich bazie budować językową świadomość w zakresie tego jak mówić, przeżywać to doświadczenia, czy być wobec osób je przeżywających wspierającym i empatycznym.

tekst/grafiki @_book_on_prescription