ks. Józef Tischner

12 marca przypada 90-ta rocznica urodzin księdza profesora Józefa Tischnera. Każdego roku w tym czasie uroczyście obchodziliśmy ten dzień... pięknie wyglądaliście, uczestniczyliście w apelu, rozwiązywaliście zadania konkursowe..., śpiewaliście hymn Szkół Tischnerowskich. Nowe klasy jeszcze tego nie doświadczyły, ale jeszcze wszystko przed nami...

Zachęcam Was do chociaż chwili refleksji czy po prostu pamięci o niewątpliwie Mądrym Człowieku, może Ktoś przeczyta życiorys filozofa, może obejrzy zdjęcia (na naszej stronie internetowej O nas - Patron), może duchowo wspomni... Ciekawe, co powiedziałby do nas dzisiaj? Warto przemyśleć z własnej perspektywy Jego rozważania o Nadziei - tak przecież nam dzisiaj potrzebnej:

„...nadzieja staje się naprawdę nadzieją, kiedy jest wypróbowana. Bóg próbuje naszą nadzieję, bo nadzieja niewypróbowana jest zwykłym marzeniem. Człowiek lubi marzyć. Ale kiedy przyjdzie pierwsza lepsza próba, marzenia rozwiewają się jak poranne mgły. Natomiast nadzieja przez próbę umacnia się, staje się jeszcze mocniejsza, jeszcze głębsza.”

A z okazji Święta Szkoły życzmy sobie zdrowia, wzajemnej życzliwości i uśmiechu, spójrzmy, jak uśmiecha się... i do nas nasz Patron.

Justyna Jaworska