Drodzy Uczniowie, Wychowawcy i Nauczyciele!

Dzień 11 marca to Święto Patrona szkoły - ks. prof. Józefa Tischnera. Ze względu na pandemię w tym roku nie odbędzie się uroczysty apel, ale to nie znaczy, że ten dzień nie może być przez nas potraktowany wyjątkowo. Postarajmy się, aby tak było!
Nasz Patron zmarł 28 czerwca 2000 roku, ale jego myśli są wciąż aktualne i z pewnością dzisiaj, szczególnie wybrzmiewają te o dobru:

Człowiek jest takim drzewem, które czuje w sobie dobro i dlatego nie chce złych owoców rodzić.

Wasze zaangażowanie, postawa, szczególnie w ostatnim, trudnym czasie potwierdzają, że jesteśmy wierni temu przesłaniu. Okazuje się, że w naszym Patronie mamy piękne, duchowe wsparcie i potrafimy być jednością w naszej społeczności...

Człowiek tym się różni od innych istot na tej ziemi, że (...) potrafi na zło odpowiedzieć dobrem. Tego nawet aniołowie nie potrafią, bo aniołowie nie doświadczają żadnego zła. A człowiek doświadcza zła. I może ze zła budować dobro. Może tworzyć dobro ze zła, które go dotyka. Na tym polega wielkość człowieka, na tym polega jego godność, jego twórczość. Człowiek nie potrafi z niczego stworzyć drzewa, kamieni, domów, ale potrafi zrobić większy cud: ze zła stworzyć dobro. (ks. prof. Józef Tischner)

Z okazji Święta naszego Patrona życzmy sobie dużo życzliwości, zdrowia i wszelkiego dobra wokół!

Zespół Tischnerowski