W styczniu klasa I D uczestniczyła w lekcji historii w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym, które powstało w 2005 roku, a co za tym idzie, powstał w nim (na parterze) jedyny w Poznaniu i w Wielkopolsce meczet, na ścianach którego piękną kaligrafią napisane są wersety z Koranu. Natomiast na pierwszym piętrze znajdują się przestronne sale lekcyjne, a za nimi galeria. W galerii eksponowane są duże fotografie z dziedziny sztuki i kultury muzułmańskiej. Drzwi Centrum są otwarte dla wszystkich osób chcących poszerzyć wiedzę z religii islamu czy kultury muzułmańskiej. Tak też zrobili uczniowie klasy I D, którzy z zainteresowaniem wysłuchali dyrektora Centrum Muzułmańskiego, imama poznańskiej wspólnoty muzułmańskiej Youssefa Chadida. W ten sposób lekcję historii ze szkolnej ławki przenieśliśmy do Centrum. Od sześciu lat ukazuje się także Kalendarz Trzech Religii, gdzie chrześcijanie, Żydzi i muzułmanie kolejno podejmowali tematy. Tegoroczny, szósty, dotyczy godności człowieka. Wcześniej taki pomysł pojawił się w Katowicach, a miasto Poznań jako drugie zaczęło realizować taki koncept.

⇒ Galeria

Małgorzata Wierszuła