„Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”.
Konkurs historyczny dla uczniów klas VI–VIII szkoły podstawowej oraz licealistów. Uczestnicy konkursu przygotowują pracę poświęconą losom swojej rodziny w czasie II wojny. Praca pisemna powinna być oparta na materiale źródłowym, relacjach świadków wydarzeń, pamiątkach rodzinnych. Wymagania techniczne:
• praca musi być wydrukowana
• objętość pracy – 10 stron maszynopisu, czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5
• uzupełnieniem pracy mogą być kopie dokumentów, fotografii, zdjęcia pamiątek rodzinnych, itp. zebrane w pliku o wielkości do 10 MB, zgranym na osobnym nośniku (pendrive)
• na wydrukowanej pracy NIE NALEŻY podawać danych osobowych (osobna Metryczka pracy)
• prace należy oddawać do dnia 18 kwietnia 2023
• na laureatów czekają nagrody rzeczowe, a dla laureatów edukacyjny Wyjazd Pamięci do Górnej Austrii.

Alicja Woźniak