Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 47 wzięli udział w międzykulturowych zajęciach realizowanych ze środków UNICEF (zadanie 5.3), w czasie których, pod opieką p. Klaudyny Sauer i Yulianny Barskiej, wykonali torbę na zakupy.
Opis działania:
19 i 26 kwietnia 2023 r., odbyły się międzykulturowe warsztaty dla dwóch grup uczniów naszej szkoły, w czasie których ozdabiali oni płócienne torby na zakupy. Wzięli w nich udział uczniowi polscy i ukraińscy z klas 1-4. Uczestnicy na początku warsztatów musieli zaprojektować obrazek, jaki pojawi się na torbie, a następnie naszkicować go, pokolorować pisakami, a na koniec ozdobić cekinami i koralikami. Torby zostały bardzo ładnie, starannie i pomysłowo ozdobione. Dzięki zajęciom dzieciaki mogły rozwijać swoją kreatywność, wrażliwość estetyczną, a także doskonalić umiejętność pracy w grupie. Warsztaty wykorzystano również po to, aby poruszyć temat ochrony środowiska i konieczności korzystania podczas zakupów z toreb wielokrotnego użytku.
Wydarzenie/projekt zorganizowano przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

⇒ Galeria